Hydromasaż – sposób na odprężenie ciała

Spięte mięśnie, ból w karku, bezsenność i brak koncentracji. To tylko część objawów życia w szybkim tempie, które okazuje się niemałym wyzwaniem dla naszego ciała. Aby rozluźnić ciało polecane są masaże, szczególnie te, oparte na interakcji z wodą. Hydromasaże doskonale wpływają odprężenie całego ciała, także umysłu. Na czym polega hydromasaż? Dla kogo jest wskazany?

Hydroterapia to zabieg, którego zadaniem jest rozluźnienie mięśni, łagodzenie bólów stawów, dodanie energii. Jest to coraz częściej wybierany rodzaj rehabilitacji nie tylko przez starsze osoby. Hydromasaż cieszy się zadowoleniem wśród osób, które codzienne wykonują kilku lub kilkunastogodzinną siedzącą pracę przed monitorem. Masaż ten poprawia także samopoczucie i uwalnia od stresu.
masaz wodny

Rodzaje i zastosowanie hydromasażu

Jak sama nazwa wskazuje hydromasaż to połączenie masażu z kąpielą. Najczęściej spotykane formy wodnego masażu to:

  1. Wodno-powietrzny – masowanie ciała wodą wymieszaną z powietrzem
  2. Powietrzny – masowanie bąbelkami powietrza
  3. Ultradźwiękowy – wymaga zainstalowania specjalnych dysz

 

Z hydromasaży można skorzystać nie tylko w profesjonalnych ośrodkach SPA, lecz także w aquaparkach. Zamontowane na ścianach basenów dysze wypuszczają silne powietrze wraz z wodą, masując ciało po obolałych miejscach. Jak się okazuje, skuteczność masażu wodnego zależy od odpowiedniego doboru właściwej temperatury wody.

hydromasaz

Sposób na odprężenie ciała

Hydromasaż poprawia nastrój, uwalnia od negatywnych emocji, odpręża i korzystnie wpływa na skórę całego ciała. Masaż wodny znalazł również zastosowanie w kosmetyce, gdzie uważany jest za idealny sposób na ukrwienie skóry, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu.

Masaż wodny szczególnie wskazany jest dla osób, które cierpią na schorzenia typu: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia odporności, zaburzenia snu, migreny, stany depresyjne czy chroniczne zmęczenie. Jeżeli podczas hydromasażu odczuwasz silny ból lub dyskomfort dla własnego bezpieczeństwa przerwij rehabilitację.